"Царско село" спъна "Локо" (Сф) с 2 попадения в 8 минути

Успехът бе и дебютен за завърналия се начело на тима Любослав Пенев

22.10.2021 | 21:11 Редактор: Здравко Черкезов

"Царско село" надви "Локомотив" (София) с 2:0 в откриващ мач от 12-ия кръг на Първа лига.

На стадион "Царско село" в столицата домакините изковаха успеха в рамките на осем минути през второто полувреме. Васил Шопов даде преднина на "царете" в 67-та минута, а осем по-късно Лукас Диас сложи точка на спора.

В края "Царско село" остана с десет души след втория жълт картон на резервата Никола Колев. Така тимът изплува, макар и временно, от дъното на класирането след втората си победа от началото на сезона в първенството и първа от над два месеца насам.

Успехът бе и дебютен за завърналия се начело на тима Любослав Пенев. В класирането "Царско село" е предпоследен с девет точки, а "Локо" (София) е седми с 13 пункта.

В следващия кръг "царете" гостува на "Пирин" (Благоевград), а "железничарите" първо приемат "Локо" (Пд) в 1/8-финалите за Купата, преди да домакинстват на "Ботев" (Пд) във вътрешния шампионат.