Сензация: "Бодьо/Глимт" отнесе "Рома" с 6:1 в Лигата на конференциите

Жозе Моуриньо претърпя най-тежката загуба в кариерата си на треньор

21.10.2021 | 23:26 Редактор: Искра Ангелова

Жозе Моуриньо претърпя най-тежката загуба в кариерата си на треньор, след като неговият "Рома" бе разгромен с 1:6 в гостуването си на "Будьо/Глимт" в мач от Група "С" на Лигата на конференциите.

Ерик Ботхайм се превърна в герой за шампиона на Норвегия, като отбеляза два гола в 8-ата и 52-рата минута, а направи и три асистенции.

Освен него се разписаха и Патриг Берг в 20-ата, Ола Солбакен в 71-ата и 80-ата минута и Амал Пелегрино в 78-ата минута. Почетното попадение за италианците бе дело на Карлес Перес в 28-ата минута.

С тази победа "Будьо/Глимт" поведе в класирането в групата със 7 точки, Рома е с 6, а преди мача на стадион "Васил Левски" между ЦСКА София и "Зоря" (Луганск) "червените" имат 1 точка, а украинците са с 0.