Без интрига: "Байерн" (Мюнхен) разпиля "Байер" (Леверкузен) с 5:1

Байерн излезе на първо място в класирането

17.10.2021 | 21:07 Редактор: Теодора Патронова
Без интрига:

"Байерн" (Мюнхен) не показа никаква милост и разпиля с 5:1 "Байер" (Леверкузен) като гост в дербито на 8-ия кръг на Бундеслигата. Очакваше се мачът да бъде далеч по-равностоен, тъй като двата отбора имаха еднакъв актив от точки преди този кръг.

Баварците наложиха доминация от първата минута и убиха интригата още преди почивката. През второто полувреме "аспирините" все пак успяха да стигнат до гол чрез Патрик Шик в 55-ата минута.

С успеха "Байерн" (Мюнхен) излезе на първо място в класирането с 19 точки след 8 изиграни кръга. С точка по-малко, на втората позиция е "Борусия" (Дортмунд), а "Байер" (Леверкузен) е трети с 16 пункта.

В сряда на баварците им предстои гостуване на Бенфика от Шампионска лига, а в четвъртък "аспирините" имат тежка визита на Бетис от Лига Европа.