Билал Бари попари "Локо" (Сф) и донесе първа победа на Мъри в "Левски"

Тя е едва трета за "сините" през сезона и с нея отборът събра 11 точки, които му отреждат 8-о място

16.10.2021 | 22:10 Редактор: Здравко Черкезов

"Левски" на Станимир Стоилов най-накрая спечели в efbet Лига, а Билал Бари вкара първия си гол в 26-ия си мач за отбора!

"Сините" се наложиха с 2:1 над "Локомотив" (София) в среща от 11-ия кръг, а другият акцент от столичното дерби, играно на националния стадион, е спасената от Николай Михайлов дузпа.

Това се случи в 71-вата минута, когато вратарят отрази удар от бялата точка на Пламен Крачунов. Иначе "Локомотив" поведе в резултата още във 2-рата минута чрез Октавио, после Бари направи фрапантен пропуск.

"Левски" все пак изравни в 37-ата минута чрез Здравко Димитров. В 57-ата минута Бари най-накрая счупи каръка и вкара след блестящ дълъг пас на Андриан Краев, за да донесе победата на "сините", предаде gol.bg.

Тя е едва трета за "Левски" през сезона и с нея отборът събра 11 точки, които му отреждат 8-о място. Локомотив остава с 13 пункта и се намира на 7-а позиция.

В следващия кръг "сините" приемат "Пирин", "железничарите" гостуват на "Царско село".