"Пирин" (Благоевград) продължава победната серия, този път с 3:1 срещу "Ботев" (Враца)

Благоевградчани се възползваха от численото си предимство, след изгонването на Гонсало Виейра

15.10.2021 | 21:30 Редактор: Елеонора Танева

"Пирин" (Благоевград) надигра "Ботев" (Враца) с 3:1 като домакин в откриващия двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

На стадион "Христо Ботев" в Благоевград, новаците поведоха в резултата в 38-та минута след точно реализирана дузпа от Красимир Станоев.

Гонсало Виейра си изкара на бързо два жълти картона покрай единадесетметровия наказателен удар и остави гостите в намален състав. Въпреки това, играчите на Даниел Моралес стигнаха до равенството след изравнителния гол на Антонио Георгиев дълбоко в добавеното време на първата част.

След паузата "Пирин" оползотвори численото си преимущество на терена и с две бързи попадения се поздрави с успеха.

Головете бяха реализирани от Преслав Йорданов и Станислав Костов. Така, благоевградчани спечелиха за втори път през кампанията и са вече десети с осем пункта, колкото имат "Левски" и ФК ЦСКА 1948, които са с мач по-малко от "орлетата". Врачани са осми с десет точки.

За Пирин предстои гостуване на "Локо" (Пловдив) в отложен мач през седмицата, докато "Ботев" (Враца) приема "Черно море".