"Пирин" и "Черно море" не се победиха в мач с 4 гола, 2 червени картона и пропусната дузпа

Панайотов сгреши от бялата точка в последната минута и пропусна да качи трите точки в автобуса за Варна

27.09.2021 | 19:47 Редактор: Жаклина Иванова

Във вълнуващ мач, състоял се в Благоевград, "Пирин" и "Черно море" завършиха при равенство 2:2.

Пабло Гарсия даде аванс на гостите в 40-минута след точно изпълнена дузпа, а ситуацията, при която Александър Дюлгеров докосва топката с ръка, бе дълго дискутирана от реферите. След използване и на системата за видеоповторения, главният съдия Валентин Железов отсъди 11-метров наказателен удар в полза на "Черно море" и резултатът бе открит. Радостта на "моряците" бе помрачена само две минути по-късно, когато Родриго Енрике получи директен червен картон заради нарушение срещу Венцислав Бенгюзов.

"Орлетата" изравниха след около час игра чрез Станислав Костов. Малко след това обаче "Черно море" си върна аванса като отново голмайстор стана Пабло Гарсия. В 77-ата минута Преслав Йорданов се възползва от груба грешка на вратаря на гостите Георги Георгиев и вкара за 2:2. Интригата на терена обаче продължи като малко преди края на редовното време и "Пирин" остана с десет души на терена, след като Юлиан Попев получи червен картон заради игра с ръка на голлинията.

"Черно море" получи право на още една дузпа. Зад топката застана Васил Панайотов, който пропусна, и срещата приключи при равен резултат.