Националният отбор по киокушин на БККФ спечели 15 медала от Европейското в Полша

Със сребро при жените се окичи Никол Харизанова

26.09.2021 | 16:06 Редактор: Юлия Христова

Общо 15 отличия завоюва националният отбор на Българската карате киокушин федерация от Европейското първенство на Световната киокуишин федерация (WKF) в Полша. То се проведе на 24 и 25 септември, а в него участие взеха над 350 каратеки. От българската ни делегация в първенството се включиха близо 50 състезатели.

Европейски шампиони при кадетите до 21 годишна възраст станаха Пламен Апостолов и Любомир Борисов, а в първия ден на надпреварата европейските титли при младежите и девойките спечелиха Моника Стоянова, Виктор Колев и Тодор Крушков.

Със сребърен медал при жените се окичи Никол Харизанова, за която това беше първо участие в тази категория на международно ниво, а в ниската възрастова категория за сребърно отличие се пребори Никола Ангелов. Бронзови отличия при мъжете спечелиха Васил Димитров и Георги Иванов, а при младежите бронзови медали спечелиха Габриел Костов, Атанас Георгиев, Йордан Славов и Радомир Василев.

Ия Костова грабна бронза при жените, а Петър Петров спечели бронз във възрастова група до 21 години.

Каратеките ни се прибират от Полша днес.