"Интер" обърна "Фиорентина" по шампионски и поведе в Серия А

Гостите от Милано спечелиха с 3:1 във Флоренция и гледат към мача с Аталанта

22.09.2021 | 07:26 Редактор: Тодор Петров

"Интер" продължава с убедителното си представяне в Серия "А", след като обърна с 3:1 "Фиорентина" като гост в мач от 5-ия кръг. През първото полувреме домакините играха отлично и се оттеглиха на почивката с гол преднина, дело на Рикардо Сотил в 22-ата минута.

Малко след подновяването на играта шампионите стигнаха до успеха. Първо Матео Дармиан изравни, само 180 секунди по-късно Един Джеко се разписа след корнер. Домакините завършиха в намален състав, след като в 78-ата минута Николас Гонзалес беше изгонен, а в края Иван Перишич оформи крайния резултат, пише gol.bg.

С победата "Интер" събра 13 точки и се качи на върха преди останалите мачове от кръга. "Фиорентина" остава на шеста позиция с 9 т. На 25 септември миланци приемат "Аталанта", а ден по-късно "виола" гостува на "Удинезе".