ЦСКА си върна самочувствието след Рим с убедителна победа във Враца

"Армейците" надделяха над местния "Ботев" с 4:2

19.09.2021 | 20:23 Редактор: Тодор Петров

ЦСКА спечели с 4:2 гостуването си на "Ботев" във Враца и записа важна победа в битката за шампионската титла.

Домакините откриха резултата чрез Дориан Бабунски след огромна грешка на ЦСКА в дефанзивен план в 7-ата минута, но "армейците" направиха пълен обрат още до почивката с голове на Георги Йомов (16) и Брадли Мазику (39).

ЦСКА стигна до 1:3 в 50-ата минута, когато се разписа Йоан Баи, но това не бе всичко. "Ботев" върна едно попадение чрез резервата Мирослав Маринов (72), а Йомов оформи крайното 2:4 в 81-ата минута с втория си гол в мача.

Така ЦСКА поизми срама след разгромната загуба с 1:5 от "Рома" преди дни в групите на Лига на конференциите и ще чака с приповдигнато настроение гостуването си на "Хебър" в турнира за Купата на България.

В следващия кръг от първенството "армейците" се изправят срещу "Левски" във Вечното дерби на България.