"Локо" (Сф) се спаси от загуба във Варна в края на двубоя

"Черно море" надигра столичани, но стигна само до 1:1

18.09.2021 | 19:53 Редактор: Жаклина Иванова

"Черно море" изпусна "Локомотив" (София) при равенството 1:1, което двата отбора врътнаха в мач от осмия кръг на Efbet лига.

Родриго Енрике откри резултата още в деветата минута на стадион "Тича" и домакините имаха игрово предимство, но отправиха много неточни удари. В 84-ата минута столичани ги попариха с изравнително попадение, дело на Валентин Николов.

Така "моряците" отново не спечелиха и заемат четвърта позиция с 12 пункта, докато "железничарите" са осми с девет пункта.

"Черно море" наложи домакински натиск още от първия съдийски сигнал. В 3-ата минута Зе Гомеш получи топката в наказателното поле, обърна се с финт и се строполи на земята, но главният рефер Никола Попов не видя основание да отсъди дузпа.

Само шест минути по-късно "моряците" откриха резултата след страхотна атака през центъра. Леандро Андраде напредна отляво и пусна прецизен пас в коридор към Рориго Енрике, който остана сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

В 15-ата минута Мартин Милушев бе съборен в наказателното поле, но Никола Попов отново не отсъди дузпа. В 25-ата минута Пабло Гарсия от много добра ситуация пропусна да направи резултата 2:0. Ленадро премина през трима футболисти, нахлу в наказателното поле и пусна пас към Пабло, който от близо стреля покрай вратата, пише gol.bg.

В 39-ата минута Виржил Пинсон се опита да обстрелва Георги Георгиев, който внимаваше и спаси.

През втората част варненци продължиха да диктуват темпото на терена, но не успяха да удвоят. В 84-ата минута "Локо" (Сф) изравни резултата. Валентин Николов стреля технично от пряк свободен удар и реализира за крайното 1:1.