ЦСКА поведе в Рим, ядоса "Рома" и получи 5 гола във вратата си

"Армейците" започнаха с тежка загуба груповата фаза на Лигата на конференциите

17.09.2021 | 06:45 Редактор: Тодор Петров
ЦСКА поведе в Рим, ядоса

"Рома" победи ЦСКА с 5:1 на "Олимпико" в Рим в първа среща от груповата фаза на Лигата на конференциите.

"Армейците" хвърлиха феновете си в екстаз, след като поведоха с гол на Греъм Кери в 10-ата минута, но "вълците" направиха пълен обрат още до почивката, точни бяха Лоренцо Пелегрин (25) и Ел Шараауи (38).

През второто полувреме "Рома" вкара още три пъти чрез Пелегрини (62), Джанлука Манчини (82) и Тами Ейбрахам (84).

ЦСКА игра в намален състав след 80-ата минута, когато от игра бе изгонен Вилдсхут. Така "армейците" започнаха ударно мача, но в крайна сметка загубиха разгромно.

Рома: 1. Патрисио, 2. Карсдорп, 23. Манчини, 6. Смолинг, 13. Калафиори, 8. Вилар, 42. Диавара, 11. Перез, 7. Пелегрини, 92. Ел Шарауи, 14. Шомуродов

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 28. Гълъбов, 18. Мазику, 10. Йомов, 24. Мухар, 29. Лам, 30. Вилдсхут, 8. Кери, 14. Кръстев