Исторически успех! Ивет Горанова осигури нов медал за България

Българската каратистка разби китайката Цуюн Уен, туркинята Серак Озчелик и иранката Сара Бахманяр

05.08.2021 | 12:36 Редактор: Здравко Черкезов

Ивет Горанова си гарантира поне бронзов медал на Олимпийските игри в Токио! В категория до 55 кг тя спечели и трите си срещи в дебюта на карате и се класира за полуфиналите. Страната ни има вече четири отличия от Игрите в Токио.

В първия си мач тя надделя над над бившата азиатска шампионка и двукратна бронзова медалистка от световни първенства Цуюн Уен от Китайско Тайпе с 5:2, а във втория тя тя обърна до 5:1 точки туркинята Серак Озчелик (европейска шампионка в кат. до 50 кг и бивша световна шампионка).

Българката завърши първа в групата си и се класира за 1/2-финалите след трети поред успех, побеждавайки иранката Сара Бахманяр с 5:2. Плевенчанката поведе с 2:0 точки сред две оценки юко, съперничката изравни, но Ивет продължи да печели точки и заслужено победи.