"Янките" надскочиха "кенгурата" и стигнаха финала по баскетбол в Токио

САЩ разби Австралия с 97:78

05.08.2021 | 10:02 Редактор: Здравко Черкезов

Баскетболистите на САЩ са на финал на Олимпиадата в Токио след победа над Австралия с 97:78. "Кенгурата" имаха възможност за изненада, но просто не си повярваха, като допуснаха сериозен срив след почивката.

Доминантна трета четвърт бе в основата на успеха, като Кевин Дюрант и Девин Букър бяха ключовите фигури. Американците наваксаха сериозен пасив във втората част и след това не погледнаха назад, за да стигнат до 4-ти пореден финал на Олимпийски игри, в който ще играят с победителя от мача Франция – Словения, информира gol.bg.

Победителите вкараха 51% от стрелбите си, спечелиха борбите с 44-29, имаха огромно предимство от 22-6 при точките на бърза атака, както и при тези от втори шанс със 17-8.

САЩ – Австралия    97:78
(18:24, 24:21, 32:10, 23:23)

САЩ: Лилард 5, Букър 20, Адебайо 3, Дюрант 23, Холидей 11 (Грийн 2, ЛаВин 9, Мидълтън 11, Тейтъм 9, Макгий 4, Грант, Джонсън)
Австралия: Делаведова, Ингълс 9, Кей 7, Ландейл 11, Милс 15 (Ексъм 14, Соби 5, Тайбул 6, Гулдинг 8, Грийн, Рийт 3)