ЦСКА взе своето от 1948 след голов трилър с два обрата и два червени картона

"Армейците" победиха ЦСКА 1948 с 4:2

25.07.2021 | 20:48 Редактор: Здравко Черкезов

В драматичен мач на стадион Васил Левски ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 4:2 в мач от първия кръг на българската efbet Лига.

През първото полувреме ЦСКА бе пълен господар на терена, но се прибра на почивка само с един гол преднина. Негов автор стана Йоан Баи в 28-а минута. "Армейците" имаха още няколко добри ситуации, но Дани Наумов беше блестящ и спаси всичко, което можеше да спаси.

Втората част започна доста изненадващо и само в рамките на 10 минути, между 47-а и 57-а, два гола на Чочев дадоха изненадващ аванс на домакините. ЦСКА все пак се събра и Амос Юга възстанови равенството в 72-та минута. "Червените" получиха дузпа в 82-ра минута и Юрген Матей направи нов обрат. В добавеното време се разписа и Жорди Кайседо и ЦСКА заслужено се поздрави с успеха, предаде gol.bg.

Срещата завърши и с два червени картона. В 82-ра минута Лазар Марин получи червен картон, а 5 по-късно Любослав Пенев също бе пратен в съблекалните преждевременно.