"Ливърпул" записа първа победа в контролите благодарение на автогол

Германците имаха положения след почивката

24.07.2021 | 13:05 Редактор: Юлия Христова

"Ливърпул" записа първа победа в контролите, след като благодарение на автогол надви Майнц с 1:0.  В началото на седмицата Червените направиха две 1:1 в два мини-двубоя от по 30 минути, като сега изиграха първия си цял мач на лагера в Австрия.

Алекс Окслейд-Чембърлейн пропусна добра ситуация през първото полувреме, след което Юрген Клоп очаквано смени целия състав за втората част.  Германците имаха положения след почивката и Адриан направи важно спасяване преди в 87-ата минута Лука Килиан не успя да прецени една топка след подаване на Оуен Бек и я прати в собствената си врата.

„Бяхме много далеч от перфектното, но на този етап от подготовката бяхме ОК. През първото полувреме си подавахме добре срещу добре подреден съперник и макар и да не сме там, където искаме да бъдем, съм много доволен. Никой не се контузи, а ми харесаха и смените“ заяви Юрген Клоп, който изтъкна, че няма да рискува с включването в игра на Върджил ван Дайк и Джо Гомес, докато не са в оптимално състояние.

Следващата контрола на Мърсисайдци е срещу Херта в четвъртък също на австрийска земя, пише gol.bg.