Бразилия порази Германия след хеттрик на Ричарлисон

Двубоят беше от група "D" от олимпийската програма по футбол

22.07.2021 | 20:00 Редактор: Елеонора Танева

Футболният турнир от олимпийската програма започна с един от най-очакваните двубои между Бразилия и Германия. "Кариоките" бяха пълни господари на терена и разбиха своя съперник с 4:2.

Още в 7-мата минута бе сложено началото на головата серия. Ричарлисон бе изведен сам срещу Мюлер. Първоначално вратарят изби удара му, но при добавката нападателят на "Евертън" нямаше проблеми.

Отново Ричарлисон удвои аванса на тима си, като този път реализира с глава. След половин час игра  Ричарлисон оформи своя хеттрик, превръщайки се в големия герой на мача.

През второто полувреме картината на терена не се промени твърде много, но малко изненадващо в 57-ата минута германците реализираха попадение. Негов автор стана Надием Амири с удар от въздуха и след неубедителна намеса на бразилския вратар Сантос.

Малко по–късно обаче капитанът на германския тим, Максимилиан Арнолд, получи втори жълт картон за нарушение срещу ветерана Дани Алвеш. Въпреки това в  83-ата минута резервата Рагнар Аке накара бразилците да треперят, намалявайки резултата на 2:3.

Попадението на успокоението, което оформи и крайното 4:2 за "златистите" отбеляза резервата Паулиньо в добавеното време на срещата.