Унгария бе на минути от сензацията, но Германия издрапа до 2:2 и прескочи групата

Безценното попадение отбеляза Горецка 84-ата минута

24.06.2021 | 00:05 Редактор: Тодор Петров

Германия беше на минути от отпадането, но издрапа до 2:2 с Унгария в мач от група "F" на Евро 2020, игран на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.

Бундестимът имаше пълно превъзходство през първото полувреме, но беше поразен още в 11-ата минута, когато Адам Салай вкара с глава. Малко след това Матс Хумелс беше близо до изравняването, но уцели гредата.

Само в рамките на две минути в средата на второто полувреме напрежението ескалира. Кай Хаверц изравни с глава от голлинията, но германците не можаха да се порадват. Унгарските футболисти отново ги попарите, след като възстановиха преднината си при изпълнение на център и гол с глава на Андраш Шефер.

В 84-ата минута натискът на Маншафта все пак даде резултат и Леон Горецка прати топката във вратата на съперника, хвърляйки в див екстаз футболисти, треньори и фенове на националния си отбор.

Така Германия завърши на второ място с актив от 4 точки и на осминафиналите се изправя срещу Англия на стадион "Уембли".