Швейцария победи Турция с 3:1 и се моли за положително развитие на другите мачове

Джердан Шакири отбеляза два гола "кръстоносците"

20.06.2021 | 21:05 Редактор: Тодор Петров

Швейцария победи с 3:1 Турция на Олимпийския стадион в Баку в мач с 4 гола. Харис Сеферович (6) и Джердан Шакири (26) дадоха хубав аванс на "кръстоносците", преди в 62-та минута Ирфан Кахвечи да намали за турците.

В крайна сметка в 68-та минута Шакири вкара трети гол след третата асистенция на Стивън Цубер в мача и подпечата трите точки на тима си.

Те обаче не бяха достатъчни за второто място в крайното класиране на Група А. Швейцария събра 4 точки след трите си мача в групата, колкото има и вторият Уелс, загубил с 0:1 от Италия. "Драконите" обаче има по-добра голова разлика 3:2 срещу 4:5 и така швейцарците ще трябва да изчакат развоя на останалите групи, за да разберат дали ще играят на осминафиналите.

Както е известно, 4-те най-добри трети отбори от шестте групи продължават в следващата фаза, припомня gol.bg. Турция напуска Евро 2020 без спечелена точка и с голова разлика 1:8