"Юве" спечели дербито с "Интер" в мач с 5 гола, 3 дузпи и 2 червени картона

В герой за "бианконерите" се превърна Хуан Куадрадо

15.05.2021 | 21:01 Редактор: Тодор Петров

"Ювентус" победи с 3:2 новия шампион на Италия - "Интер", в голямото дерби от 37-ия кръг на Серия "А" и продължава да мечтае за участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Големият сблъсък предложи много напечени моменти. През първото полувреме Кристиано Роналдо изпусна дузпа за домакините, но при добавката вкара. После Ромелу Лукаку изравни от удар от бялата точка, но Хуан Куадрадо с фамозен гол отново даде преднина на "бианконерите".

"Юве" игра почти цяло полувреме с човек по-малко след изгонването на Родриго Бентанкур и рухна в края, когато Джорджо Килини си вкара автогол. Но това не беше всичко и малко по-късно Куадрадо вкара от трета дузпа в мача за крайното 3:2!

Така торинци събраха 75 точки и се изкачиха на 4-то място в класирането. Утре "Старата госпожа" ще стиска палци Фиорентина да не загуби от "Наполи" на "Артемио Франки", за да запази позицията си. "Интер" пък допусна трета загуба за сезона и остава с 88 точки, пише gol.bg.