"Борусия" разби РБ "Лайпциг" и заслужено грабна Купата на Германия

Санчо, Халанд и Ройс се превърнаха в герои във финалния мач

14.05.2021 | 06:59 Редактор: Тодор Петров

"Борусия" (Дортмунд) спечели Купата на Германия за пети път в историята си, побеждавайки РБ "Лайпциг" с 4:1 на финала в Берлин.

Марко Ройс и компания изиграха фамозно първо полувреме, в което взеха преднина от три гола, най-вече заради своята невероятна ефективност. Самият Ройс се изяви като истински капитан и записа две асистенции, участвайки пряко и при другото попадение.

Два гола заби Джейдън Санчо, а дежурният реализатор Ерлинг Халанд също не пропусна да се разпише, информира gol.bg.

Второто полувреме беше коренно различно. Гредите на два пъти спасиха "Борусия" след почивката, но двайсетина минути преди края на редовното време Дани Олмо върна интригата. "Биковете" натискаха здраво и пропуснаха няколко много добри положения, като играта се водеше почти изцяло в половината на отбора от Дортмунд.

"Жълто-черните" все пак удържаха и в 87-ата минута Халанд ликвидира интригата. Така "Борусия" грабна трофея за пети път в десетия си финал, ставайки четвъртият най-успешен клуб в турнира.