"Ливърпул" си взе своето от "Олд Трафорд" в мач с 6 гола

"Манчестър Юнайтед" допусна загуба с 2:4

14.05.2021 | 06:45 Редактор: Тодор Петров

"Ливърпул" победи "Манчестър Юнайтед" с 4:2 на стадион "Олд Трафорд" в отложен мач от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Двата тима изиграха вълнуващ двубой, който до последния момент криеше много въпросителни. Домакините излязоха напред в 10-тата минута чрез Бруно Фернандеш, но още до края на първата част гостите обърнаха резултата в своя полза. Точни за "мърсисайдци" бяха Диого Жота (34') и Роберто Фирмино (45').

През второто полувреме Ливърпул нанесе трети удар, като точен отново бе Фирмино (47'). Маркъс Рашфорд направи резултата 2:3 в 68-мата минута и върна интригата, но в последната минута Мохамед Салах се разписа и сложи точка на спора.

Това бе първа победа за "Ливърпул" на "Олд Трафорд" от 7 години и тя дава надежди на "мърсисайдци", че все пак ще успеят да се класират в Топ 4, пише gol.bg.

Към момента те заемат пето място, на 4 точки от "Челси", но и с мач по-малко. "Юнайтед" се намира на второ място и отдавна си е подсигурил участие в Шампионската лига за следващия сезон.