"Атлетико" докосва титлата в Ла Лига след безценна победа

Футболистите на Чоло Симеоне надиграха с 2:1 "Реал" (Сосиедад)

13.05.2021 | 07:33 Редактор: Тодор Петров

"Атлетико" (Мадрид) направи нова важна крачка към титлата в Ла Лига, след като не допусна грешка и победи с 2:1 "Реал" (Сосиедад) у дома, макар и да потрепери сериозно в края.

Така "дюшекчиите" вече имат 80 точки - с 4 повече от "Барселона" и 5 пред "Реал" (Мадрид), който обаче е с мач по-малко и може да запази напрежението върху градския си съперник много сериозно.

До края на сезона остават само два кръга и хората на Чоло Симеоне ще са шампиони при победи над "Осасуна" и "Валядолид" в оставащите си мачове.

На "Уанда Метрополитано" столичани вкараха два пъти преди да е изминал и половин час и игра и това много ги успокои.

Първо в 16-ата минута след корнер те задържаха топката пред наказателното поле, след което последва подаване към Караско, който макар и заобиколен от съперници, успя да стреля през краката на вратаря и да открие резултата.

В 28-ата минута Анхел Кореа вкара с диагонален удар след отлично подаване на Луис Суарес при контраатака, пише gol.bg.

До почивката Ян Облак  направи едно важно спасяване, за да запази преднината от 2:0, а след нея домакините опитаха да затворят мача, но противникът им заигра атакуващо и в 83-ата минута след корнер Субелдиа вкара отблизо, за да върне интригата.