ЦСКА изнесе лекция на "Лудогорец" и е на финал за Купата след корида в Разград

"Червените" победиха с 2:1 в мач с 3 червени картона и множество пропуски

14.04.2021 | 20:33 Редактор: Здравко Черкезов

ЦСКА надигра "Лудогорец" с 2:1 и се класира на финал в турнира за Купата на България.

На реванша в Разград, "червените" демонстрираха хъс и добра игра, което им помогна да отстранят съперника с общ резултат 3:2.

Двубоят предложи динамика и интрига до последната минута като имаше и доста напрежение между двата отбора. Главният рефер Георги Кабаков показа общо 13 жълти картона и два червени, а в заключителната част на срещата треньорът на ЦСКА Любослав Пенев също беше изгонен.

Мачът започна по великолепен начин за "армейците", които поведоха още в третата минута чрез Рафаел Енрике. От своя страна пък шампионите показаха колеблива игра след ранния гол на съперника и позволиха на гостите да създадат още няколко опасни положения. Така се стигна до 36-ата минута, когато Георги Йомов удвои.

"Лудогорец" се върна в двубоя с гол на резервата Елвис Ману четвърт час преди края, който обаче се оказа недостатъчен.

В края на срещата нервите взеха връх, което доведе до много картони. С директен червен картон заради грубо нарушение бе изгонен Алекс Сантана от "Лудогорец", а Иван Турицов от ЦСКА получи втори жълт. Заради реплики към съдиите Любо Пенев също трябваше да напусне скамейката.

Във финала ЦСКА ще срещне "Арда", който ден по-рано отстрани "Славия". Мачът за трофея е на 19 май на Националния стадион "Васил Левски".