Мачкай, Гришо! Димитров надви германец на старта в Монте Карло

Най-добрият ни тенисист се наложи с 6:3, 6:4 над Ян Ленард Щруф

13.04.2021 | 18:13 Редактор: Никола Симеонов

Тенис - Григор Димитров стартира с победа на Мастърса в Монте Карло. Най - добрият ни тенисист се наложи с 6:3 , 6:4 над германеца - Ян Ленарт Щруф.

Григор показа характер и успя да спечели  след като изоставаше в резултата. Именно Щруф първи стигна до пробив още във втория сервис гейм на българина. След това германеца успя да го затвърди и поведе с 3:1.

От тук до края на сета обаче най-добрият ни тенисист доминираше изцяло, стигна до два брейка, първия от които спечели на нула и след пет поредни гейма на своя сметка затвори първия сет с 6:3.

Решителният момент във втория настъпи в петия гейм, когато Григор успя да пробие Щруф. Единствено при затвърждаването на брейка Димитров имаше известни проблеми, като успя да спаси единствената възможност за пробив пред германеца.

В оставащите си две подавания до края на мача родният тенисист даде едва две точки на своя съперник и след 6:4 се класира за втория кръг, където го очаква французина - Жереми Шарди надделял в три сета над Александър Бублик.