"Интер" изкова шампионска победа срещу "Каляри" с 1:0

Отборът запазва аванса си на върха от 11 точки пред "Милан"

11.04.2021 | 15:30 Редактор: Никола Симеонов

"Интер" спечели срещу "Kаляри" с любимия на Aнтонио Kонте резултат 1:0 и само чудо може да го лиши от титлата. "Нерадзурите" отправиха цели 18 - удара , от които осем точни, но великолепният в този мач вратар на сардинци - Гилермо Викарио бе с основна заслуга нулевото равенство да се запази до заключителните минути.

Викарио отчая с намесите си Сенси , Ериксен и Лукаку , а веднъж и гредата му помогна след корнер и удар на де Фрай с глава. Четвърт час преди края обаче крепостта на "Каляри" най-накрая се пропука.

Лукаку изведе добре Хакими отдясно , той проби до аутлинията и намери на празна врата Дармиан, който от два метра нямаше как да сбърка. До края "Интер" удържа победата и запази аванса си от 11 точки пред градския съперник "Милан" при осем оставащи кръга до края на серия А.