"Реал" се измъчи, но победи 10 от "Аталанта", "Ман Сити" гледа към 1/4-финалите

"Кралете" взеха крехък аванс преди реванша, "гражданите" победиха с 2:0

25.02.2021 | 07:10 Редактор: Тодор Петров

"Реал" (Мадрид) взе крехък аванс в първия 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига. "Кралете" стигнаха до трудна победа като гости на "Аталанта", въпреки че почти цял мач играха с човек повече.

Ферлан Менди (86‘) отбеляза единственото попадение в края на срещата в Бергамо. Ситуацията за отбора на Джан Пиеро Гасперини стана сложна още в 17-ата минута, когато Ремо Фройлер остави своя тим с човек по-малко.

Реваншът е на 16 март в Мадрид.

В друг мач от Шампионската лига "Манчестър Сити" надигра и победи "Борусия" (Мьонхенгладбах) заслужено с 2:0 като гост в мач, състоял се на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща.

Лидерът в английската Висша лига доминираше още от самото начало, но се оттегли на почивка само с гол аванс, дело на Бернардо Силва с глава.

В средата на второто полувреме португалецът записа и асистенция, а Габриел Жезус стори лесното и вкара на празна врата. Към края Гладбах беше порязан от рефера Артур Диаш, защото имаше основателни претенции за дузпа, но ситуацията дори не беше разгледана от VAR.

Реваншът е на стадион "Етихад" на 16 март.