"Лудогорец"  с впечатляващо равенство срещу "Шахтьор" (Донецк)

Българският шампион завърши 2 на 2 с хегемона в Украйна

23.01.2021 | 19:10 Редактор: Ралица Братанова

"Лудогорец"  с впечатляващо равенство в най - стойностната си контрола на турска земя. Българският шампион завърши 2 на 2 с хегемона в Украйна - "Шахтьор" (Донецк) .

Шампионът на Украйна започна по-силно и взе аванс в резултата още в 5-ата минута. Автор на попадението стана Соломон, който получи топката в наказателното поле, финтира Икоко и стреля от 12-13 метра, а топката след лек рикошет в крака на Са се озова във вратата, пазена от Пламен Илиев.

По-добрата игра на украинците в началото на втората част беше материализирана в 55-ата минута. Тогава Коноплянка овладя пред наказателното поле, преодоля Григоре и след диагонален удар с левия крак по земя покачи на 2:0.

Сисиньо изведе преминалия отляво Джордан Икоко, защитникът овладя кълбото, озова се сам срещу вратаря и технично реализира за 1:2 в 58-ата минута.

Само две минути по-късно Каули също се разписа хладнокръвно, отбелязвайки за 2:2 отново след излизане очи в очи с украинския вратар Пятов.