"Специя" изхвърли "Рома" от Купата на Италия, Гълъбинов с гол и асистенция

Отборът на българския нападател надделя с 4:2 след продължения

20.01.2021 | 08:07 Редактор: Тодор Петров

Българският национал Андрей Гълъбинов блесна с гол и асистенция за драматичния успех на "Специя" над "Рома" с 4:2 след продължения, който осигури на отбора му участие в четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия.

Още в петата минута "Специя" стигна до дузпа. Кристанте фаулира противников играч в наказателното поле и Давиде Джерсини посочи бялата точка. Зад топката застана Андрей Гълъбинов, който стреля ниско в десния ъгъл и макар Пау Лопес да усети посоката, нямаше как да отрази удара - 0:1!

Нашият нападател се завърна сред титулярите за първи път от октомври месец насам, когато получи тежка травма в мача с Милан, като остана на терена на "Олимпико" до 68-ата минута и бе в основата на успеха за своите, пише gol.bg.

Те се наложиха след 2:2 в редовното време и попадение във всяко от продълженията, след като още в началото на първото „вълците“ получиха за секунди два червени картона.

Снимки: БГНЕС