България има европейска шампионка по художествена гимнастика за първи път от 1995 г.

Стиляна Николова взе най-високата оценка със силна и безгрешна игра

28.11.2020 | 21:14 Редактор: Искра Ангелова

Стиляна Николова спечели европейската титла във финала с лента при девойките на Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Киев (Украйна).

Тя заслужено взе най-високата оценка със силна и безгрешна игра - 21.550 точки, съобщиха от БФХГ.

Стиляна взе и сребърния медал на топка, а Ева Брезалиева завоюва бронзов медал на въже, както и беше на косъм от медала на бухалки, където се класира на 4-то място след отлична игра.

На въже европейска шампионка стана Дина Агишева (Беларус) с 21.550 точки, на топка първа е Полина Карика (Украйна) с 22.800 точки, а на бухалки златото взе Дария Атаманов (Израел) с 24.350 точки.

По-късно днес са финалите на отделните уреди при ансамблите жени.

Европейското първенство завършва в неделя с многобоя при жените с участието на българките Боряна Калейн и Катрин Тасева.

Вижте повече в репортажа на Моника Симеонова.