Роналдо с нов рекорд при измъчена победа на "Ювентус"

Португалецът вкара своя гол №70 в домакински мач в турнира

25.11.2020 | 07:47 Редактор: Тодор Петров
Роналдо с нов рекорд при измъчена победа на

Италианският шампион "Ювентус" се спаси от грешна стъпка в Шампионската лига, след като победи с 2:1 "Ференцварош" в Торино с гол на Алваро Мората в 92-та минута.

Другото попадение за "бианконерите" беше дело на Кристиано Роналдо. Той се разписа за 1:1 преди почивката и по този начин вкара гол №70 в домакински мач в турнира. С това португалският голаджия се изравни на върха в класацията с Лео Меси.

Точен за унгарския първенец беше Мюрто Узуни. "Ювентус" уцели две греди, а попадение на Кристиано Роналдо беше отменен заради засада.

С успеха торинци се класираха на 1/8-финалите, след като "Барселона" разби "Динамо" в Киев. В класирането каталунците са лидери с пълен актив от 12 точки, "Ювентус" има 9 т., докато "Ференцварош" и украинците са на дъното с по 1 точка.