"Белият балет" надви "Барселона" в Ел Класико пред празни трибуни

"Реал" (Мадрид) продължава да е на върха на класирането

24.10.2020 | 19:42 Редактор: Ивет Арабова

"Реал" (Мадрид) надигра и победи "Барселона" с 3:1 в двубой от седмия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу". Двубоят се игра за празни трибуни.

"Белия балет" поведе в резултата още в Eл Класико, след като Федерико Валверде (5') се разписа. Минути по-късно 17-годишният Ансу Фати (8') изравни и стана най-младият голмайстор в Ел Класико. През втората част Серхио Рамос (63') бе точен от дузпа. Лука Модрич (90') отбеляза в края на среща и оформи крайното 3:1, предава Gol.bg.

Така мадридчани до някаква степен се реваншираха на феновете си за неприятната загуба от "Шахтьор" през седмицата и продължават да бъдат на върха в класирането с 13 точки, с 2 повече от втория "Реал" (Сосиедад). "Барселона" пък продължава с колебливото представяне, като се намира на 10-ата позиция със 7 пункта.