ЦСКА прегази "Б36 Торшавн", армейците на крачка от групите в Лига Европа

"Червените" изиграха силен мач, двубоят завърши 3:1

24.09.2020 | 22:12 Редактор: Ивет Арабова

ЦСКА направи предпоследната крачка към групите за Лига Европа. Армейците елиминираха"Б36 Торшавн" от Фарьорските острови  с 3:1 на "Българска армия".

Първото полувреме бе по-доброто за играчите на Стамен Белчев, които активно пресираха съперника си. В 27-ама минута падна първото попадение, което бе дело на Али Соу. 10 минути по-късно за "червените" се разписа и Георги Йомов.

През второто полувреме ЦСКА понамали темпото, което позволи на Себастиен Пингел да отбележи за "Торшавн". В 83-атата минута обаче Жул Кейта оформи финалното 3:1.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на "Базел" или "Анортозис", които играят помежду си в Швейцария в момента. Сблъсъкът е насрочен за 1 октомври, а победителят се класира за групите на Лига Европа.