Атанас Божилов успешно защити световната си титла WAKO PRO

Той не остави никакъв шанс на португалеца Адолфо Барао

23.02.2020 | 11:59 Редактор: Ралица Братанова

Атанас Божилов направи успешна първа защита на световната си титла WAKO PRO в стил К-1. Капитанът на националния отбор на България по кикбокс не остави никакъв шанс на португалеца Адолфо Барао, доминирайки през всичките 15 минути.

Победата за Божилов дойде чрез единодушно съдийско решение (46-50, 45-50, 46-50).

Вълнуващата предпоследна битка за вечерта бе в кат. до 71.8 кг., а рефер на срещата бе Красимир Димов.

Срещата започна спокойно, като и двамата опипваха почвата в първите две минути. Българският ас пръв започна настъплението с няколко ритника в тялото. Барао търсеше бързи и изненадващи единични атаки, които обаче не му донесоха никакви дивиденти.

Божилов продължи с умната игра и във втория рунд. Българинът държеше центъра на ринга и не спираше да се движи. Обратният гард на шампиона му помогна да нанесе няколко силни леви крошета в тялото на португалеца.