За първите четири месеца на 2025 година у нас са регистрирани 722 нови електрически автомобила - спад от 0,7% спрямо същия период на 2024.
В същото време обаче търсенето на употребявани коли на ток продължава да расте (близо 1900 регистрации за четирите месеца.
Tesla губи първото място при марките в този сегмент от пазара, изпреварена само с три бройки от Hyundai.
Шестицата на най-популярните марки за електромобили се допълва от BMW, Volkswagen, Kia и Citroen.
В челната десетка за първи път попада Porsche. Само с два електрически модела (Taycan и Macan EV) марката е успяла да продаде повече EV, отколкото Mercedes с техните 10 различни електромобила.
С най-голям спад са Dacia Spring (-84%) и Kia Niro (-73%). И при двата модела миналогодишният резултат бе подсилен от големи корпоративни поръчки, които не се повтарят сега.
Четете повече в automedia.investor.bg
Снимка: Reuters