Mercedes-Benz "нае" роботи в завод в Германия

Работните места на служителите са в безопасност

21.03.2025 • 14:29 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Роботите Apollo се използват за вътрешна логистика.
Роботите Apollo се използват за вътрешна логистика.

От Mercedes-Benz съобщиха, че компанията е започнала да тества роботи в един от своите заводи в Германия. В началото те ще изпълняват лека работа, като основно ще преместват детайли между производствените линии.

Представител на германския автомобилен производител заяви, че въпреки използването на хуманоиди, работните места на служителите са в безопасност. Тестваните роботи са разработка и производството на американската компания Apptronik. В нея Mercedes инвестира десетки милиони долари.

Роботите Apollo се използват за вътрешна логистика и са ориентирани за изпълнение на повтарящи се задачи. Например, те могат да преместват компоненти или модули на производствена линия, където квалифицирани специалисти ги събират и инсталират в транспортни средства.

Четете повече в automedia.investor.bg.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички