Нова система за електрически автомобили на BYD ще им позволи да се зареждат почти толкова бързо, колкото е необходимо за зареждане на обикновен автомобил.
Новата батерия и система за зареждане на BYD е в състояние да осигури 470 км пробег за 5 минути при тестовете на новия седан Han L, заяви в понеделник председателят и основател на компанията Уан Чуанфу. Производителят ще започне да продава автомобили с новата технология следващия месец.
Възможността за зареждане на автомобил за времето, което е необходимо на автомобил с двигател с вътрешно горене за влизане и излизане от бензиностанция, може да убеди водачите, които не са склонни да правят дълги спирания, да преминат на електричество.
Новата платформа, която ще бъде в основата на много от бъдещите електрически превозни средства, може да даде още един тласък на BYD, която се изкачи отзад напред и се конкурира с Tesla Inc. като най-голям продавач на електрически превозни средства в света. Тя изисква нова инфраструктура за зареждане, която китайската компания е обещала да изгради.
Скоростите ще бъдат значително по-високи от тези на Superchargers на Tesla, които могат да увеличат пробега до 275 км за 15 минути. Tesla обаче разполага с много по-голяма мрежа от над 65 000 Superchargers по целия свят.
Новата платформа за електрически автомобили на BYD ще позволи на автомобилите да достигнат скорост от 100 км/ч за 2 секунди, заяви Уан на събитието в централата на автомобилния производител в Шънджън.
Четете повече в bloombergtv.bg.
Снимка: Reuters
ПБ ще овладява цените, много от тях не могат да бъдат оправдани ВИДЕО
Българинът Даниел Динев срещу нокаутьора Бенджамин Адегбуи на SENSHI 31
Назначени са двама нови зам.-министри на финансите
Day Off: Family Time посреща ваканцията с игри, семейни активности и големи награди
Депресията влошава протичането на сърдечната недостатъчност
Обилна менструация: кога е нормално и кога не
Цитомегаловирус и бременност - за какво да се внимава?
Храненето като част от контрола на псориазиса
Апокалиптични прогнози през вековете: Култ предрече края на света за 2026 г.
Телескопът „Джеймс Уеб“ откри гигантска неподвижна галактика в ранната Вселена
Какво ще стане, ако Слънцето изчезне за 1 секунда?
Коя е най-горещата точка на Земята: Държавата с най-много вулкани в света
Бивши служебни министри на финансите стават заместници на Гълъб Донев
Въздушната линейка транспортира мъж от Смолян до София
Наказание "пробация" за неистински официални документи пред "Пътна полиция"
Варненски ученици спечелиха златни медали по астрономия и място на международна олимпиада
Спартак отива на петдневен лагер в София
Day Off: Family Time посреща ваканцията с игри, семейни активности и големи награди
„Гласът на журито“ започва във „В развитие“ по Bloomberg TV Bulgaria
Rheinmetall и Deutsche Telekom си партнират за защитен щит срещу дронове в Германия
Четвъртият петролен шок, който разклати западния световен ред