Роботите вече се разхождат сред хората (ВИДЕО)

Китайски андроид впечатли по улиците на Шънджън

22.01.2025 | 08:50 Редактор:

Компанията за роботика EngineAI показа как китайският андроид SE01 върви редом с минувачи в Шънджън.

Зрителите първоначално го сбъркаха с компютърна графика поради невероятния реализъм на движенията.

Видеото предизвиква коментари след неотдавнашното появяване на EngineAI на изложението за потребителска електроника, където SE01 беше показан заедно с други модели като SA01 и PM01.

Експерти отбелязаха, че гладката походка на SE01 бележи значителен напредък в роботиката, което е изключително трудно за постигане. Роботът SE01 се отличава със способността си да се движи почти като човек.

Той не само може да ходи, но и да изпълнява сложни задачи като клекове, лицеви опори и прецизни манипулации. Плавните движения заместват традиционните механични ходове, което прави SE01 подходящ както за промишлени, така и за домашни цели.

С височина 170 см, SE01 е оборудван с най-новата технология: използва модули за контрол на силата, бързи алгоритми за обучение и иновативна невронна мрежа.

Четете повече в megavselena.bg