Един човек загина при стрелба с участието на федерални имиграционни агенти в американския щат Мейн, съобщи председателят на Камарата на представителите на щата Райън Фекто.
"Един човек е загинал. В случая е замесена ICE", написа Фекто във Facebook.
По думите му на мястото са пристигнали служители на щатската полиция, а разследването се очаква да бъде поето и от ФБР.
Полицията определи случая като "активно разследване" и засега отказва да потвърди информацията за смъртния случай.
BBC ("Би Би Си") е потърсила за коментар Министерството на вътрешната сигурност на САЩ и Службата за имиграционен и митнически контрол (ICE).
Миналата седмица агенти на ICE простреляха мъж в щата Тексас по време на проверка на автомобил. По-късно властите съобщиха, че той не е бил предвидената цел на операцията.
Подробностите около инцидента в град Бидефорд, щата Мейн, засега са оскъдни. Местната полиция съобщи, че по-късно ще даде пресконференция.
Конгресменката от Мейн Чели Пингри заяви в понеделник, че е информирана, "че тази сутрин един човек е бил смъртоносно прострелян и е възможно ICE да е замесена".
"Екипът ми и аз работим, за да получим повече информация, и ще споделим допълнителни подробности, когато научим повече", написа тя в X.
Губернаторът на Мейн Джанет Милс също съобщи, че е била информирана за инцидента.
"Знам, че подобни ситуации са плашещи и тревожни", заяви Милс.
Случаят от понеделник отново насочи общественото внимание към Министерството на вътрешната сигурност на САЩ, което отговаря за дейността на ICE и се ръководи от Маркуейн Мълин.
Той пое поста през март, след като Кристи Ноем беше освободена.
Снимка: Reuters
Франция подготвя учение за национален срив на електрозахранването през 2027 г.
"Искам бебе": Двойките може да чакат с месеци за инвитро
Жена от Бургаско даде 5 000 евро на телефонни измамници
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Болестта ръка-крак-уста – кого засяга най-често?
Безплатните прегледи за репродуктивно здраве в Петрич стават ежемесечни
Земята навлезе в метеорния поток Персеиди
Какво би се случило, ако всички хора на Земята скочат едновременно?
Телескопът „Айнщайн“ улови първите мигове от избухването на свръхнова
Герман Титов: Първият човек, прекарал повече от денонощие в Космоса
Тийнейджърите били повече от час жертвата си на Младежкия хълм в Пловдив
Костадинов: Радев се крие зад колективната безотговорност, докато търгува с държавата
Днес е Международният ден на бирата
Варна е сред водещите области по нови жилища с "Акт 16"
Бързият влак за Варна блъсна и уби жена
Най-застрашени от горещините са работещите в строителството и селското стопанство
Порше и Пиех: VW трябва да намали бързо разходите, за да повиши рентабилността
Печалбата на Monte Paschi засенчи прогнозите, докато банката разглежда оферта за поглъщане
КФН: От 9 август цените на финансовите услуги ще са само в евро