Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще вземе участие в предстоящата среща на върха на НАТО, която ще се проведе през юли в Турция, съобщи държавният секретар Марко Рубио.
"Самият президент ще присъства на следващата среща на държавните и правителствените ръководители на НАТО, където всички въпроси ще бъдат ясно поставени", заяви Рубио пред Комисията по външни работи на Камарата на представителите, визирайки форума на 7-8 юли в Анкара.
Рубио допълни още, че САЩ остават част от НАТО, но според него организацията се нуждае от сериозни промени, предаде БГНЕС.
Снимка: Reuters
Тагове:
С кои цветове да носите сините дънки
Защо френски инженери превърнаха танк от времето на Студената война в боен робот
Депресията при децата променя начина, по който те виждат емоциите
Лекарствата за отслабване може да подобряват мъжката плодовитост
Международна конференция събира в София 250 водещи експерти по психично здраве
Вируси, ваксини и деменция – какво знаем за връзката между тях?
Китай ще изстреля първия си сателит за наблюдение на космически отпадъци
Извънземните вероятно съществуват: 3 причини, за да не ни посещават
Луната скрива Венера днес: Къде ще видят явлението на живо
Мисията на сондата MAVEN на НАСА приключи след 11 години
Евростат: България с най-висока инфлация в еврозоната през май
Дара, Джокович и дъщеря му танцуват Bangaranga (ВИДЕО)
31 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
19-годишна дрифтърка отнесе 1500 евро глоба (ВИДЕО)
Разбиха поредната наркооранжерия край Варна (СНИМКИ)
AI надпреварата все повече се определя от конкуренцията между САЩ и Китай
ОАЕ ще похарчат милиарди долари, за да не зависят от Ормузкия проток
Тръмп пред лидерите на Г-7: Аз съм шефът
Висш представител на Съвета на ЕС е отворил комуникационен канал с Кремъл