Великобритания няма да изпрати войски в Украйна след уреждането на конфликта, без гаранции за подкрепа на такъв контингент от страна на САЩ, заяви британският премиер Киър Стармър в интервю за агенция "Блумбърг".
"Винаги съм казвал, че САЩ трябва да ни защитават", каза той, отговаряйки на въпрос за възможността за разполагане на британски войски като част от "коалиция на желаещите" в Украйна "без американско въздушно прикритие".
В същото време, както добави Стармър, "няма причина да се смята, че САЩ и Великобритания не могат да действат заедно, както са правили в продължение на много години в нашата история", предаде БГНЕС.
"Няма да разкривам подробности от частните разговори, които сме водили, но няма две държави, които да работят толкова тясно заедно в областта на отбраната, сигурността и споделянето на разузнавателна информация, както САЩ и Великобритания. Този аспект на нашите отношения е толкова силен днес, колкото винаги е бил", подчерта британският правителствен ръководител.
Снимка: Reuters