Няма да има нов бюджет преди изборите: Парите за най-бедните напрегнаха депутатите (+ВИДЕО)

Удължителният бюджет ще трябва да бъде преразгледан преди предсрочния вот

05.02.2026 • 13:49 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Депутатите отново ще трябва да удължат Бюджет 2025. Редовен кабинет няма да има до края на удължителния, който е в сила до март месец. Това стана причина за разногласия в парламента за парите на държавата.

"Бюджет няма да има, това да е ясно, защото след като от една политическа формация с провален финансов министър крещяха, че бюджетът е лош, и преработен продължи да е лош, падна правителството. Същите тези казват сега - бюджетът може да е бил лош, но трябва да постъпим държавнически и да го приемем. Удължителната форма на бюджета ще си продължи, евентуално след изборите може да има нов държавен бюджет", каза депутатът от ИТН Станислав Балабанов.

От БСП-ОЛ настояват за увеличаване на средствата за социални разходи.

"Виждате инфлацията в държавата. Доходите не отговарят на ръста на цените - затова от БСП настоявахме за увеличаване на майчинските, минималната работна заплата, на учителските заплати - 125% от средната работна заплата в страната, които да вдигнат доходите на хората. Останалите партии не се интересуват от доходите на хората. Разправяме се с всякакви други неща в този парламент, вместо да решим това, което всеки български гражданин очаква", коментира Габриел Вълков от БСП-ОЛ.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички