Бойко Борисов: Тръмп дръпна юздите на Израел и Иран

Полагаме усилия и по линия на правителството, и по линия на ЕП за доклада за напредъка на РСМ, заяви лидерът на ГЕРБ

25.06.2025 | 10:36 Редактор:
Борисов е категоричен, че властите в Тел Авив и в Техеран ще се съобразят с исканията на САЩ.
Борисов е категоричен, че властите в Тел Авив и в Техеран ще се съобразят с исканията на САЩ.

Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов коментира ситуацията в Близкия изток. Той поздрави американския президент Доналд Тръмп за действията му по близкоизточния въпрос. 

"Доста дръпна юздите и на Израел, и на Иран, за да започнат да внимават какво правят. Това е добре, защото войната в Близкия изток е нещо, което дори Тръмп счита, че е опасна игра", смята той.

Борисов е категоричен, че властите в Тел Авив и в Техеран ще се съобразят с исканията на САЩ.

Той засегна и темата за доклада за РСМ.

"Усилия полагаме и по линия на Европейския парламент, и по линия на правителството, за доклада за напредъка на Република Северна Македония по присъединяването си към Европейския съюзКогато външният министър на Унгария беше тук, говорих с него (бел. от ред. - по темата за РСМ). Той прекрасно знае какво е нашето мнение. Ще видим резултата накрая", уточни лидерът на ГЕРБ.

По думите на Борисов заради политическата нестабилност в страната в последните години Република Северна Македония е създала силен съюзник в лицето на Унгария, която е "техен мотор в придвижването" към присъединяването в Европейския съюз. 

"Европейската народна партия, не само че е най-голяма, но и най-мощна, ще успеем да направим така, че да защитим нашата история и нашата държава", добави лидерът на ГЕРБ.

Борисов коментира, че ако той е бил министър-председател, е нямало да се стигне до тази ситуация: "Как ще тръгне Виктор (бел. от ред.- Виктор Орбан) срещу мен? И ме попита като беше тук защо не съм премиер".

Лидерът на ГЕРБ-СДС посочи още, че по време на правителствата, оглавявани от него, отношенията между България и РСМ са били приятелски: "Аз ходех в Северна Македония на празниците им, премиерът им идваше тук". 

Той обясни, че не е обмисляна възможността да оглави правителството предвид предизвикателствата в страната. По думите му условието в преговорите за съставяне на кабинета на "БСП-Обединена левица" и ИТН е било министър-председател да не бъде Бойко Борисов. 

Според Борисов, цитиран от "Фокус", премиерът Росен Желязков "прави всичко възможно, което му е по силите". 

Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)


1
0 rate up comment rate down comment 0
Хахаха
преди 3 седмици
А теб те хипнотезира чрез снимката ви, хахаха Сигнализирай за неуместен коментар