Левски и Монтана на четвъртфинал за купата

28.10.2015 | 21:33 Редактор: Десислава Джерманска

Левски се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по футбол след успех с 3:1 над Несебър. Така тимът на Стойчо Стоев продължава серията си от два месеца без загуба. Всичките попадения в осминафиналния двубой между Несебър и Левски паднаха преди почивката. С два гола за Левски се отличи Божидар Краев. Младокът откри в 13-ата минута, след центриране на Диаби. Десет минути по-късно домакините можеха да изравнят, като ударът с глава на Цонков бе спасен от Боян Йоргачевич. Секунди по-късно Левски стигна до нов гол, дело на Мигел Бедоя. Испанецът се разписа с красив удар от дъгата на пеналта. Две минути по-късно интригата приключи, като Краев реализира втория си гол. Извеждащият пас бе дело на Де Нойер. В 32-ата минута капитанът на Несебър Николай Костов вкара почетен гол за тима си след хубаво изпълнение от пряк свободен удар. Двубоят завърши 3:1 за Левски, а лидерът в Югоизточната В група претърпя първото си поражение за сезона.

След изпълнение на дузпи Монтана също си осигури участие в следващата фаза на турнира за Купата на България. На стадион "Лаута" в Пловдив местният Локомотив и Монтана завършиха 1:1 в редовното време. Емил Гъргоров откри за черно-белите две минути преди почивката. В 65-ата минута гостуващият тим изравни чрез Иван Минчев. Попадението дойде след грешка в отбраната на  Локомотив, от която се възползва Балджийски. Той се озова сам срещу вратаря Ел Харуби, но не успя да го преодолее, но топката попадна в Минчев, който я прати в мрежата. В продълженията "смърфовете" бяха по-активни, но пък Монтана нацели греда чрез Асен Георгиев в 105-ата минута. Така се стигна до дузпите, в които тимът воден от Ферарио Спасов направи един пропуск, а Локо два - Гъргоров стреля в аут, а вратарят Василев спаси дузпата на Пламен Крумов. Авторът на попадението в редовното време Иван Минчев пък реализира последното изпълнение от бялата точка за Монтана и крайното 5:3.