Манчестър Юнайтед се разправи с Барса пред 70 000 зрители

"Червените дяволи" се наложиха с 3:1 над каталунците

26.07.2015 | 11:31 Редактор: Ваня Симонска

Манчестър Юнайтед се наложи над Барселона с 3:1 в мач от предсезонния турнир International Champions Cup. Двубоят се игра на "Ливайнс Стейдиъм" в САЩ пред близо 70 000 зрители. "Червените дяволи" доминираха над европейския клубен шампион и заслужено стигнаха до успеха. Интересен факт е, че Луис ван Гаал се изправи срещу Луис Енрике, на когото беше треньор именно в Барселона.

Капитанът на Юнайтед Уейн Рууни изведе отбора напред в 8-ата минута, когато засече топката с глава след центриране от корнер. Натискът на Манчестър продължи като добри положения изпуснаха Рууни и Ашли Йънг. Барселона можеше да изравни в 43-ата минута, но изстрелът на Луис Суарес срещна гредата.

Каталунците стигнаха до гол в 61-та минута, но съдията го отмени. Малко след това треньорът на английския тим Луис ван Гаал смени целия си състав, което се оказа добър ход предвид факта, че Юнайтед поведе с 2:0, а точен бе Джеси Лингард след пас на Тайлър Блекет. В края на двубоя Рафиня намали на 1:2, а секунди по-късно Аднан Янузай оформи крайния резултат, подпечатвайки победата на Манчестър Юнайтед.