Реал с голово шоу на "Бернабеу" - разгром над Хетафе със 7:3

Кристиано Роналдо с хеттрик

24.05.2015 | 13:15 Редактор: Ваня Симонска
Реал с голово шоу на

Реал Мадрид завърши сезона с голово шоу на "Бернабеу". В последния кръг срещу Хетафе "белите" надделяха със 7:3 като Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик още през първото полувреме. В последствие португалецът бе заменен от Мартин Йодегаард, който стана най-младият футболист, дебютирал за кралския тим. Преди началото на мача баскетболният отбор на Реал пък показа спечелената Европейска купа.

Резултатът бе открит още в 13-ата минута, а голът бе дело на Кристиано Роналдо след чудесен пас на Марсело. Десет минути по-късно гостите изравниха чрез Серхио Ескудеро, а малко по-късно дори поведоха с попадение на Диего Кастро. Реал обаче отвърна изключително бързо като Роналдо се разписа за втори път при изпълнение на пряк свободен удар от около 30-метра. Само две минути по-късно португалецът оформи и хеттрик, вкарвайки от дузпа, след като Хавиер Ернандес бе фаулиран в наказателното поле. Интригата обаче продължи, тъй като още преди почивката Хетафе изравни.

Кралският клуб поведе отново само две минути след подновяването на мача, а точен този път бе Чичирито. В 51-ата Хамес Родригес покачи на 5:3, а още два гола за белите вкараха Хесе и Марсело.

Въпреки че Реал Мадрид остана без трофей този сезон, то поне звездата на тима Кристиано Роналдо стана голмайстор на Примера дивисион и Европа със своите 48 гола.