Реал Мадрид обърна Ефес от минус 17 в Евролигата

Барселона загуби от Олимпиакос с 63:76

18.04.2015 | 13:53 Редактор: Ваня Симонска

Реал Мадрид преодоля пасив от 17 точки в третата четвърт, за да победи гостуващия Ефес с 90:85 точки във втория мач от четвъртфиналния плейоф на Евролигата по баскетбол за мъже. Така кралският клуб поведе с 2:0 в серията и е само на един успех от трето поредно участие на финалната четворка на турнира. Гостите поведоха с 62:45 в Мадрид, но не успяха да удържат на натиска на съперника и загубиха. Серхио Люл беше най-полезен за Реал с 18 точки и рекордните за кариерата му 12 асистенции. Руди Фернандес се отличи с 15 точки. Тома Юртел вкара 16 точки за Ефес и добави 15 асистенции. Ненад Кръстич беше най-резултатен с 23 точки.

Другият испански гранд Барселона пък загуби у дома от Олимпиакос с 63:76, а с това гърците изравниха резултата в серията на 1:1 победи. За гостите се отличи Йоргос Приндезис, който направи един от най-добрите си мачове за отбора, реализирайки 22 точки и 9 борби, а съотборникът му Василис Спанулис добави 16 за успеха. Капитанът на каталунците Хуан Карлос Наваро се отчете с 16 точки, а Анте Томич записа "дабъл-дабъл" - 14 точки и 14 борби.