Жените на Левски недостижими на върха в класирането

"Сините" победиха ЦСКА с 3:2 гейма

28.02.2015 | 20:21

Отборът на Левски при жените също постигна победа в първенството и то над вечния съперник ЦСКА. "Сините" се наложиха с 3:2 гейма, записвайки седемнадесети успех в шампионата. И този път срещата между двата тима беше изпълнена с много заряд и интрига.

Първият гейм бе изключително оспорван като в крайна сметка "червените" го затвориха при 33:31 точки. В следващите две части обаче Левски бе по-силният тим и поведе с 2:1. В четвъртата част момичетата от ЦСКА демонстрираха отлична игра и се върнаха в мача като при равенство 24:24, те бяха по-концентрирани и спечелиха гейма.

Така се стигна до тайбрек, в който сервисът на Виктория Григорова се оказа решаващ за крайния успех на Левски.

След този мач "сините" имат 50 точки в актива си и са недостижими на първото място във временното класиране, един кръг преди края на редовния сезон на шампионата. ЦСКА пък е с 32 точки и запазва трета позиция в подреждането.