ЦСКА победи Левски с 2: 0

„Армейците” постигнаха пета поредна победа над вечния си съперник

27.07.2014 | 22:16 Редактор: Мариета Иванова

ЦСКА постигна изключителна победа с 2:0 над големия си съперник „Левски” в мач от втория кръг на "А" група, игран на Националния стадион "Васил Левски".

"Вечното дерби" се разви прекрасно за "червените" и те записаха петата си победа поред над ‘сините”, пише Gol.bg.

За треньора на ЦСКА- Стойчо Младенов, това е шеста поредна победа над „Левски”.

Антон Карачанаков пък, напомни за най-добрите си дни днес и успя да реализира първото попадение с директен удар от фаул в 47-ата минута, а след това качи топката на главата на Буш след центриране и румънецът оформи крайното 2:0 в 55-ата минута.

Символичните домакини останаха с човек по-малко, след като Маркиньос бе изгонен от игра след втори жълт и червен картон в 63-ата минута по доста пресилен начин, а треньорът на "Червените" Стойчо Младенов също бе отстранен и догледа мача от трибуните.

„Левски” също остана на терена с човек по-малко, след като Педро също получи втори жълт и червен картон и също пресилено. Toва стана в 83-ата минута.

Със сигурност пък тази загуба ще постави треньора на „Левски” Пепе Мурсия под сериозно напрежение, след като испанецът до момента няма спечелен мач след двата кръга.

След този мач ЦСКА е едноличен лидер в родния елит с 6 точки, а Левски има само 1 точка.

Още за мача и други спортни новини четете на Gol.bg.